صفحه اصلی > مصوبات و صورت جلسات 
اخبار > صورتجلسه شماره 2 انجمن اولیا و مربیان


  چاپ        ارسال به دوست

صورتجلسه شماره 2 انجمن اولیا و مربیان

باسمه تعالی

دیگری مقصر نیست: و آنچه به شما رسید از رنج(ها)، پس به سبب چیزی است که دست‌هایتان انجام داده (دستاورد خود شماست) و (خدا) از بسیاری (از گناهان) درمی‌گذرد. (شوری: 20)

روز: سه‌شنبه تاریخ: 95/8/18 شماره جلسه: 2 ساعت شروع: 16 ساعت پایان: 18:30

مکان برگزاری: دفتر مدیریت محترم مدرسه

دستور کار جلسه:

1- نشست کمیسیون آموزشی و فرهنگی انجمن و هم‌اندیشی با گروه معلمین راهنما در فرایند دانش‌افزایی

2- بازدید پدران و مادران گرامی از فرایند امور اجرایی مدرسه با هماهنگی اعضای انجمن و معاونت محترم اجرایی

3- اهمیت و ضرورت تهیه دستگاه تصفیه هوا در کلاس‌های مدرسه

4- پیگیری موضوع سرویس دانش‌آموزی و هماهنگی با پیمانکار سرویس در خصوص تنظیم زمان رساندن دانش‌آموزان به مدرسه

اهم مذاکرات با توجه به عناوین مورد بحث در دستور کار

جلسه انجمن اولیا و مربیان دبیرستان دوره اول مفید (2) با حضور اعضای انجمن در روز سه‌شنبه 95/8/18 رأس ساعت 16 در دفتر مدیریت محترم مدرسه برگزار گردید.

در آغاز جلسه پیرامون مواردی که طی تماس اولیا محترم با اعضای انجمن اعلام شده بود بحث و تبادل نظر شد.

تقدیر پدران دانش‌آموزان پایه هفتم از برگزاری شایسته اردوی کارگاه محور من و بابام و درخواست پدران محترم درخصوص اعلام نتایج و کارنمای فعالیت‌های انجام شده توسط ریاست محترم انجمن جناب آقای پورنقی، مطرح گردید. همچنین موضوع برگزاری مجمع قرائت و حفظ قرآن کریم در روزهای پنجشنبه که مورد استقبال دانش‌آموزان علاقه‌مند و خانواده آنها واقع شد نیز توسط ریاست محترم انجمن عنوان شد.

در ادامه جناب آقای میرقاسمی گزراشی در مورد فرایندهای آموزشی و برنامه‌های مدرسه در ماه‌های آتی و اردوهای پایه‌ها همچنین جلسات دانش‌افزایی اولیا، روند و چگونگی تشکیل این جلسات و اهمیت کارگاه‌ها و انواع جلسات و دانش‌افزایی، نحوه استقبال و رضایتمندی اولیا مطالبی بیان فرمودند.

همگرایی خانه و مدرسه، مشارکت در سیستم آموزش و پرورش و شرکت اولیای گرامی در جلسات کارگاه‌ها و ضرورت حوزه مشاوره در کنار فرایند دانش‌افزایی از جمله موضوعاتی بود که مورد بررسی قرار گرفت. اعضای انجمن نیز ضمن تأکید بر نقش مشاوره در فرایند تربیتی و پیشرفت تحصیلی و رشد عاطفی و اجتماعی دانش‌آموزان در امر راهنمایی و مشاوره را یک ضرورت اجتماعی و آموزشی معرفی کردند و اهداف و برنامه‌ها و روش‌های اجرایی این فعالیت تخصصی را پراهمیت شمردند. مقرر گردید با عنایت به اهمیت فرایند دانش‌افزایی خانواده‌ها، کمیسیون آموزشی و فرهنگی انجمن ضمن نشست هم‌اندیشی با گروه معلمین راهنمای هر پایه و نیازسنجی از اولیای دانش‌آموزان درخصوص تدوین برنامه جامع و مؤثر در حوزه دانش‌افزایی خانواده‌ها نسبت به ارائه پیشنهادات کارشناسی اقدام نمایند.

سپس جناب آقای میرقاسمی گزارشی از فرایندهای محوری و اهداف آموزش و منشور تربیتی و یادگیری و اهمیت موفقیت دانش‌آموزان و مدل‌های ارزیابی آنان در حوزه‌ی پارامترهای کلاس مؤثر و تجربه‌های معلمین و ویژگی‌های شخصیتی یک دانش‌آموز مفیدی ارائه فرمودند.

همچنین پیشنهادات اولیای گرامی در مورد زنگ بازی و ورزش تا دانش‌آموزان مطرح گردید تا ضمن برگزاری جلسه‌ای با دبیران محترم تربیت‌بدنی و ورزش با اولیای گرامی موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه جناب آقای حسینی معاونت محترم اجرایی مدرسه، گزارشی از استقبال اولیا از روند ثبت‌نام صبحانه و ارائه‌ منوی صبحانه و صدور کارت صبحانه بیان فرمودند. همچنین طبق پیشنهاد معاونت محترم اجرایی در راستای آسیب‌شناسی و تحلیل و ارزشیابی کمی و کیفی فضاهای عمومی، خدماتی، آموزشی و شرایط امکانات و تجهیزات مورد نیاز و موجود در مدرسه، بازدید و حضور مادران محترم و پدران گرامی از طریق هماهنگی با اعضای محترم انجمن و معاونت محترم اجرایی مدرسه، مجموعه فرایند امور اجرایی مورد ارزشیابی خانواده‌ها واقع شده و نقد و پیشنهادات لازم و مؤثر ارائه گردد.

سپس درخصوص تهیه دستگاه تصفیه هوا و مشارکت اولیای گرامی با مدرسه در سال تحصیلی گذشته و تعداد دستگاه‌های موجود و تجهیز همه کلاس‌ها به دستگاه تصفیه هوا و اهمیت این موضوع در سلامتی دانش‌آموزان را مدنظر قرار دادند. هوای داخل ساختمان مدارس که دانش‌آموزان مدت طولانی را در آن فضا می‌گذرانند آلوده به آلاینده‌هاست و از آنجاییکه هوای محیط خارج نیز بسیار آلوده می‌‌باشد و امکان جایگزینی هوای پاک وجود ندارد لذا ضرورت استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوا در بهبود هوای کلاس‌ها مشهود است. امید است با همیاری و مساعدت اولیای گرامی با مدرسه همه کلاس‌های مدرسه مجهز به دستگاه تصفیه هوا گردد.

همچنین به مناسب روزهای عظیم پایانی ماه صفر و سالگرد رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین شهادت امام رضا (ع) مراسمی در روز پنجشنبه 4 آذر همراه با برنامه‌های اقامه نماز جماعت، تلاوت آیاتی از قرآن کریم، اجرای دانش‌آموزی، دعای کمیل، عزاداری، پذیرایی و صرف شام در مدرسه برگزار می‌گردد. لازم به ذکر است که از پشتیبانی و مشارکت اولیای گرامی در مراسم زیارت عاشورای صبح در دهه اول ماه محرم همچنین تهیه ناهار مراسم عزاداری روز هشتم ماه محرم تقدیر و تشکر گردید.

در ادامه جناب آقای پورنقی ریاست محترم انجمن درخصوص اهمیت تشکیل کمیسیون‌های تخصصی و برنامه‌ها و اهداف هر کمیسیون و مشارکت فکری اولیای گرامی در شبکه مجازی و گاهاً نشست‌های تخصصی و معرفی کمیسیون‌های تخصصی در کانال تلگرامی مدرسه مباحثی بیان فرمودند.

برنامه و مسؤولیت‌های کمیسیو‌های تخصصی به شرح زیر می‌باشد:

کمیسیون بهداشتی و امور پزشکی: نظارت بر بوفه و معاینات ادواری دانش‌آموزی؛

کمیسیون فرهنگی و امور آموزشی: ارائه نظرات خانواده‌ها درخصوص موضوع دانش‌افزایی و هماهنگی با دبیران محترم راهنمای مدرسه در فرایند دانش‌افزایی؛

کمیسیون پشتیبانی و امور اجرایی: هماهنگی در برگزاری جشن‌ها و مناسبت‌ها و بزرگداشت هفته معلم و اردوها؛ لذا به منظور ارتباط با اولیای گرامی به تفکیک تحصیلات، دانش فنی و مشاغل آنها مقرر شد مجموعه اطلاعات شغلی تحصیلی والدین گرامی دانش‌آموزان به تفکیک پایه‌ها در اختیار اعضای محترم انجمن قرار گیرد تا پس از بررسی و دسته‌بندی تخصص‌ها به منظور تماس لازم و عضوگیری داوطلبانه کمیسیون‌ها اهتمام گردد.

بنابر پیگیری انجام شده و پیرو مصوبه شورای سرویس دانش‌آموزی و حسب تماس برخی از اولیای گرامی، مؤکداً تصریح شد تا پیمانکار سرویس ضمن کنترل رانندگان محترم مراقبت نمایند تا هیچ سرویسی زودتر از زمان ابلاغی مدرسه (ساعت 6:45) نسبت به رساندن و پیاده نمودن دانش‌آموز در مقابل مدرسه اقدام ننمایند.

مجموعه صورتجلسات و مصوبات انجمن از طریق درج در سایت پرتال مدرسه و کانال تلگرامی به آگاهی خانواده‌های محترم رسانده می‌شود.

جلسه در ساعت 18:30 با ذکر صلوات به پایان رسید.


٢٢:١١ - يکشنبه ٧ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٤٧١٨    /    تعداد نمایش : ٦٢١کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال مجتمع آموزشی مفید می باشد.