صفحه اصلی > مصوبات و صورت جلسات 
اخبار > ششمین جلسه انجمن اولیا و مربیان


  چاپ        ارسال به دوست

ششمین جلسه انجمن اولیا و مربیانبه نام خدا

ششمین جلسه انجمن اولیا و مربیان دبیرستان دوره اول مفید منطقه 2 در روز سه‌شنبه 95/12/3 رأس ساعت 16 در دفتر مدیریت محترم مدرسه برگزار گردید.

حاضرین جلسه: آقای میرقاسمی، آقای حسینی، آقای پورنقی، آقای حبیبی، خانم حاتمی، خانم احمدی، خانم اسحاقیان و خانم خوشه‌چین.

در ابتدای جلسه ضمن پیگیری مباحث و موضوعات جلسات گذشته در خصوص مشارکت اولیای گرامی با توجه به سه موضوع اصلی فراخوان پیرامون پیشنهادات و نظراتی که اولیای محترم با اعضای انجمن مطرح کردند بحث و تبادل نظر شد. تصمیمات به شرح ذیل به اتفاق آرا تصویب گردید:

با عنایت به اهمیت کلاس‌های پایگاه تابستانی و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان مقرر گردید مهارت‌آموزی، نوآوری و خلاقیت و ایجاد تنوع و جذابیت در برنامه‌های فراغتی صورت گیرد. لذا کسب مهارت‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و زبان در کنار همسالان می‌تواند تابستان پرنشاط و در عین حال پر از تجربیات خوب را برای دانش‌آموزان رقم بزند.

مقرر گردید تا بیستم اسفند ماه اعضای محترم انجمن و مسئلین گروه‌های تلگرامی هر پایه ضمن نظرسنجی و هم‌‌اندیشی با اولیا گرامی و فراخوان لازم، مجموعه طرح و برنامه‌های پیشنهادی ویژه پایگاه تابستانی 96 را تجمیع و به منظور تلفیق و تنظیم به ریاست انجمن منتقل نمایند تا در نخستین جلسه به صورت فوق‌لعاده و اختس‌العهاالعالعاده و اختصاصی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گیرد.

با عنایت به ضرورت آموزش مهارت‌های ویژه مانند دوره‌های امداد و نجات، کمک‌های اولیه و ایمنی، آموزش‌های هنری از جمله خط و نقاشی و تأکید بر یادگیری مهارت‌های فناوری پیشنهاد شد ضمن نظرسنجی به هنگام از خانواده‌ها و دانش‌آموزان با تدوین برنامه آموزش‌های خاص و فوق برنامه درسی در مقاطع مختلف سال تحصیلی و پایگاه تابستانی مراتب اطلاع‌رسانی و ثبت نام محقق شود.

به منظور استفاده بهینه دانش‌آموزان از تعطیلات نوروزی در تدوین فعالیت‌های نوروزی مطالب متنوع و هدفمند طراحی تا علاوه‌بر استمرار یادگیری و تثبیت آموخته‌ها موجبات ترغیب و تشویق دانش‌آموزان فراهم گردد.

پیشنهاد شد فعالیت‌های نوروزی به‌گونه‌ای تهیه و تنظیم گردد تا علاوه‌بر مطالب جذاب و سرگرم‌کننده دانش‌آموزان را به فکر کردن، تحقیق و پژوهش جذب کند.

شرکت اولیای گرامی در جلسات آموزش خانواده و همچنین جلسات هم‌ندیشی سبب افزایش ‌اندیاندیشی سبب افزایش بازدهی و پیشرفت در روند آموزش و پرورش می‌گردد. لذا مشارکت اولیا در امر تعلیم و تربیت فرزندان و شرکت در جلسات بحث و گفتگو بسیار ضروری است.

برنامه اسفند ماه مطابق تقویم اجرایی مصوب بدین شرح می‌باشد:

اردوی من و بابام هشتم، اردوی شهدای غواص پایه هشتم، شرکت دانش‌آموزان و پدران در نماز جمعه، بازارچه دانش‌آموز و اردوی حرم حضرت عبدالعظیم (ره) پایه هفتم.

جلسه در ساعت 19 به پایان رسید.


١٣:٣٥ - چهارشنبه ١١ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٥٠٢٧    /    تعداد نمایش : ٥٣٢کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال مجتمع آموزشی مفید می باشد.