صفحه اصلی > مصوبات و صورت جلسات 
اخبار > صورت جلسه گروه مطالعات اجتماعی


  چاپ        ارسال به دوست

صورت جلسه گروه مطالعات اجتماعی

باسمه تعالي

صورت جلسه گروه مطالعات اجتماعی مدرسه مفيد

شماره جلسه: 5

منشي جلسه:

تاريخ: 96/5/15

روز: یکشنبه

شروع: 10:45

تنفس:-

پايان:12

موضوعات اخذ شده

حاضرین

(آقایان)

حضور

تأخير

نقاط هدف گروه مطالعات

آزمندیان

ü

بازنگری بازارچه نظام مسئولیت مدرسه

موسوی

ü

جشنواره گفتگو

شیخ الاسلامی

ü

طالبلو

غ

کریمیان

غ

رديف

عنوان

مصـــوبــــات

مسؤول پيگيري

(آقایان)

موعد

1

تعیین نقاط هدف گروه مطالعات در سال تحصیلی آینده

گروه مطالعات اجتماعی به منظور هدفمند ساختن برنامه های خود در سال تحصیلی آینده و تعیین اهدافی مشخص و قابل حصول بر برخی ویژگی های «سند ویژگی های یادگیرنده» به صورت خاص تمرکز و در آن راستا ارائه برنامه می نماید، این ویژگی ها عبارتند از :

توسعه اجتماعی (تعامل کننده آزاداندیش مسئولیت پذیر نوع دوست) که در این راستا جشنواره گفتگو به صورت خاص طراحی می گردد. و همچنین بخش مسئولیت پذیری آن نیز مثل گذشته نقطه تمرکز گروه است و امسال این تمرکز به صورت مدرسه ای سازماندهی منظم سازی می شود.

توسعه مدیریتی ( آینده نگر ریسک پذیر مقتصد ) که در این راستا، بازارچه دانش آموزی مدرسه مورد بررسی و بازنگری به شیوه ای جدید خواهد شد.

لازم به ذکر است سایر اهداف LP نیز در حین انجام برنامه های مذکور محقق می گردد که از جمله این ویژگی ها می توان به توسعه شخصی

( متعادل یادگیرنده مثبت اندیش ) و توسعه زیست محیطی ( آگاه متفکر مراقب طبیعت ) اشاره داشت.

در واقع باید گفت گروه بعد از بررسی به این نتیجه رسید بایستی بر برخی ویژگی ها به صورت بارزتر و خاص تر و برخی دیگر به عنوان اهداف پوششی تمرکز نماید و به همین دلائل به جمع بندی سه برنامه اصلی گروه که در جهت طراحی های آموزشی هر پایه و مکمل آن خواهد بود به شرح ذیل رسید :

بازارچه دانش آموزی

نظام مسئولیت ها

جشنواره گفتگو

گروه مطالعات

2

بازنگری بازارچه دانش آموزی

در مورد بازارچه نکات زیر مورد توافق و تصویب گروه قرار گرفت :

بازارچه به روال سابق و به صورت مدرسه ای برگزار نگردد و به صورت پایه ای باشد.

در برنامه بازارچه حداکثر تلفیق اتفاق بیفتد و از گروه های کار و فناوری و هنر بیشترین میزان استفاده و همراهی در بازارچه اتفاق بیفتد. به همین جهت مقرر شد با سرگروه های این دو گروه جلسه مشترکی برگزار شود. همچنین در این راستا مقرر شد که دبیران مطالعات در گروه های پایه خود این موضوع را طرح نمایند تا سایر دبیران پایه نیز امکان تلفیق خود را بررسی نمایند.

در بازارچه به منظور فراهم آوردن امکان واقعی کسب و کار و تجربه مالی، هدف ارائه کار خلاقانه و البته کارآفرینی باشد. به منظور فروش محصولاتی که توسط خود دانش آموزان ساخته شده است و یا ارائه خدماتی که ایده و خلاقیت خود دانش آموزان باشد، ملاک عمل بازارچه خواهد بود.

گروه مطالعات

3

تعیین نظام مسئولیت ها

به منظور ارائه طرح نظام جامع مسئولیت های مدرسه، سه محور زیر به جهت محل مسئولیت پذیری دانش آموزان تعیین گردید که به نسبت پایه تحصیلی در هر پایه یک محل خاص بیشتر مورد تاکید است :

الف) مسئولیت در منزل

ب) مسئولیت در مدرسه

پ) مسئولیت در جامعه

در همین راستا در بخش «مسئولیت در منزل»، طرح پایه هفتم ادامه می یابد و در پایه هشتم طی یک ماه اول نیز پیگیری می شود. در پایه نهم نیز در این زمینه طرحی وجود ندارد.

در بخش «مسئولیت در مدرسه»، نیز مقرر شد با مراجعه به تمامی دبیران و معلمان مدرسه، مسئولیت های مورد نیاز ایشان در سال تحصیلی جمع آوری گردد و طی یک جلسه در گروه بر اساس ویژگی های هر پایه توزیع و در ابتدای سال به منظور انتخاب دانش آموزان ارائه شود.

در بخش «مسئولیت در جامعه»، نیازمند همفکری بیشتر در گروه های پایه هستیم که بررسی دقیق تر این بخش به هفته های آتی موکول گردید.

گروه مطالعات

4

طراحی جشنواره گفتگو

بررسی بیشتر این موضوع به جلسه آینده و حضور جناب آقای طالبلو موکول گردید.

گروه مطالعات


١٧:٣٠ - چهارشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٥٣١١    /    تعداد نمایش : ٢٩٦کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال مجتمع آموزشی مفید می باشد.