صفحه اصلی > مصوبات و صورت جلسات 
اخبار > صورت جلسه گروه مطالعات اجتماعی جلسه هفتم


  چاپ        ارسال به دوست

صورت جلسه گروه مطالعات اجتماعی جلسه هفتم

باسمه تعالي

صورت جلسه گروه مطالعات اجتماعی مدرسه مفيد

شماره جلسه: 7

منشي جلسه:

تاريخ: 23/10/97

روز: یکشنبه

شروع: 16

تنفس:-

پايان:17

موضوعات اخذ شده

حاضرین

(آقایان)

حضور

تأخير

نشست های بهمن ماه

آزمندیان

ü

طرح سپهر دانش بانک صادرات

رزاقی

ü

برنامه های دهه فجر گروه مطالعات

شیخ الاسلامی

ü

بازدید های بهمن ماه

کریمیان

ü

رديف

عنوان

مصـــوبــــات

مسؤول پيگيري

(آقایان)

موعد

1

برنامه های دهه فجر

در پایه هفتم :

جشنواره ایران من از 14 تا 21 بهمن ماه بر اساس تقسیم بندی دانش آموزان در استان ها(19 استان) در زیر پیلوت برگزار می شود. اختتامیه این جشنواره با حضور اولیای پایه هفتم و با دعوت از اولیای سایر پایه ها در بعدازظهر سه شنبه 23 بهمن از ساعت 16 تا 18:30 به صورت غرفه بندی شده به منظور فروش سوغات و محصولات هر استان در سالن غذاخوری مدرسه برگزار می گردد. در راستای این طرح برگه خودارزیابی و تمرین مقتصد بودن نیز طراحی شده است.

در پایه هشتم :

با توجه به سرفصل قوه مجریه در کتاب مطالعات هشتم، دانش آموزان طرحی با عنوان «بررسی موفقیت ها و خدمات دولت ها در 40 سال جمهوری اسلامی ایران» در زمینه کارآمدی و پیشرفت 4 وزارتخانه «آموزش و پرورش، کشور، بهداشت، کار (یا راه و شهرسازی)» در قالب اینفوگراف آماده خواهند کرد که نمایشگاه آثار ایشان در دهه فجر برگزار می گردد.

در پایه نهم :

نمایشگاه اینفوگراف بررسی ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) در ایام دهه فجر در راهروهای مدرسه برگزار می شود. همچنین در تلفیق با درس دینی و آمادگی دفاعی، دانش آموزان در تاریخ 14 بهمن به حرم امام و گلزار شهدا خواهند رفت و کاربرگی در این زمینه تکمیل خواهند کرد.

نهایتاً تریبون آزاد گفتگوی دانش آموزی در ساعت آزاد روز یکشنبه 21 بهمن برگزار می گردد. همچنین ساخت کلیپ با موضوع ایران برای پخش در ایام دهه فجر نیز پیش بینی شده است.

در درس جغرافیای سه پایه :

اینفوگراف کارهای دانش آموزان در موضوعات مختلف درسی در فضاهای مدرسه نصب می شود.

2

طرح سپهر دانش بانک صادرات

در هماهنگی یکی از اولیای پایه هفتم، پیشنهاد شده است بانک صادرات امکان باز کردن حساب برای دانش آموزان به نام خودشان با سود ماه شمار 10 % و به گونه ای که 71 هزار تومان از سوی دانش آموز و 29 هزار تومان از سوی بانک در حساب قرار می گیرد.

نهایتاً از طریق نصب اطلاعیه بر روی تابلوی گروه مطالعات اجتماعی، برگه های ایجاد حساب در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و تاکید می شود این طرح صرفاً از سوی بانک می باشد و مدرسه مسئولیتی درباره ادامه آن ندارد و بر اساس تصمیم اولیا انجام شود.

3

نشست های بهمن ماه

پایه هفتم :

در روز یکشنبه 28 بهمن ، نشیت دانش آموزی با موضوع بازی های کامپیوتری، مزایا و معایب آن با حضور جناب آقای پرخید برگزار می شود.

پایه هشتم :

نشست قیل و قال پایه هشتم در دی ماه در سرفصل تعاون و عدالت اجتماعی با پخش فیلم «عصرجدید» چارلی چاپلین و با حضور جناب آقای علیمردانی (ارشد جامعه شناسی دانشگاه تهران) در تاریخ دوشنبه 24 دی برگزار می شود.

در تاریخ سه شنبه 16 بهمن نیز به مناسبت دهه فجر نشستی به مناسبت این ایام و با موضوع قوه مجریه و قوه قضائیه برگزار می گردد که جزئیات آن اعلام خواهد شد.

پایه نهم :

در تاریخ دوشنبه 29 بهمن گپونه پایه نهم برگزار می گردد که موضوع آن بر اساس سرفصل های درسی اعلام خواهد شد.

4

بازدیدهای

بهمن ماه

در پایه هفتم، با توجه به اینکه بازدید درس مطالعات اجتماعی از موزه ایران باستان انجام شده است، در طرح درس «مهارت زندگی» تفکر و سبک زندگی برنامه بازدید از مرکز مشاغل برج میلاد و آَشنایی با قوانین کار و مشاغل در تاریخ شنبه 27 بهمن برگزار می شود.

نهایتا سرکارخانم یزدی مهر از اولیای پایه هفتم نیز در این زمینه مهمان کلاس خواهند شد.


١١:٠٥ - سه شنبه ٩ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٦٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٣٦٤کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال مجتمع آموزشی مفید می باشد.