صفحه اصلی > مصوبات و صورت جلسات 
اخبار > صورت جلسه گروه مطالعات اجتماعی (جلسه 9)


  چاپ        ارسال به دوست

صورت جلسه گروه مطالعات اجتماعی (جلسه 9)

باسمه تعالي

صورت جلسه گروه مطالعات اجتماعی مدرسه مفيد

شماره جلسه: 9

منشي جلسه:

تاريخ: 25/1/98

روز: یکشنبه

شروع: 16

تنفس:-

پايان:17

موضوعات اخذ شده

حاضرین

(آقایان)

حضور

تأخير

کلاس های تابستان

آزمندیان

ü

تقویم اردیبهشت

رزاقی

ü

کمک به سیل زدگان

شیخ الاسلامی

ü

کریمیان

ü

رديف

عنوان

مصـــوبــــات

مسؤول پيگيري

(آقایان)

موعد

1

کلاس های تابستان 98

پس از بررسی، کلاس های زیر برای تابستان 98 پیشنهاد شد :

-کلاس آشپزی (جناب آقای آزمندیان) برای ورودی هفتم و ورودی هشتم : در این کلاس نحوه آماده سازی و پخت انواع غذاهای سالم آموزش داده می شود.

-کلاس آشنایی با مشاغل (جناب آقای رزاقی) برای ورودی هفتم و ورودی هشتم : در این کلاس مشاغل مختلف به ویژه با رویکرد مشاغل اولیای دانش آموزان معرفی می شود.

-کلاس مهارت های زندگی (جناب آقای رزاقی) برای ورودی هشتم : در این کلاس با تعامل جناب آقای سنگانیان مهارت های زندگی مورد نیاز نوجوان آموزش و تمرین می شود.

کلاس های مجازی و گروهی :

-کلاس کارآفرینی (جناب آقای رزاقی) : به صورت مجازی در تلگرام با حضور دانش آموزان علاقه مند و مستعد پایه هفتم، موضوعات مربوطه به فعالیت های اقتصادی دانش آموزان در تابستان به ویژه برای رونق تولیدات فردی و فروش آنها، این فعالیت برگزار می شود.

همچنین پیشنهاد شد که در ساعات ظهر تابستان، امکانات و شرایط لازم برای دانش آموزانی که توانمندی و علاقه به آموزش مهارتی به سایر همکلاسی های خود دارند، از سوی مدرسه فراهم و پشتیبانی شود.

2

تقویم اردیبهشت

پایه هفتم :

دعوت از جناب آقای کریم زاده (از اولیای دانش آموزان) به منظور معرفی راهکارها و ایده هایی که برای صرفه جویی در مصرف آب در منزل به کار گرفته است.

سه شنبه 10 و شنبه 14 اردیبهشت در ساعت آزاد ظهر اختتامیه جشنواره «اجتماعی شو» برگزار می شود.

پایه هشتم :

دوشنبه 2 اردیبهشت ، جناب آقای رزاقی(جامعه شناس) به منظور توضیح درباره بازی های رایانه ای در قرن 21 به عنوان کارشناس در سر کلاس های درس حاضر خواهند شد.

همچنین نشست قیل و قال از روز دوشنبه 26 فروردین به اردیبهشت ماه منتقل می شود.

پایه نهم :

شنبه 7 اردیبهشت از زنگ 3 تا 5 برنامه بازدید از باغ گیاهشناسی تهران در طرح درس جغرافیا انجام می شود.

چهارشنبه 11 اردیبهشت، اختتامیه جشنواره «انسانم آرزوست» با صورت تلفیقی با گروه زبان انگلیسی در نمازخانه مدرسه برگزار می شود.

معلمین مطالعات اجتماعی

3

کمک به

سیل زدگان

در پایه هفتم، گروه مدیریت بحران با حضور دانش آموزان علاقه مند تشکیل شده است و در طرح درس همدلی، این گروه یک غرفه در ورودی مدرسه ایجاد کرده است و به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی دانش آموزان و خانواده ها می پردازد. تصمیم بر این شد ضمن تبلیغات گسترده تر این گروه در فضاهای مدرسه، محل غرفه در سایر محل های مدرسه نیز به صورت چرخشی حضور یابد. نهایتا این گروه مدیریت بحران در فرآیندی سه ساله به عنوان گروهی مدرسه ای برای سال های آینده نیز تحت آموزش های مرتبط و ویژه قرار خواهند گرفت.

در پایه هشتم، با توجه به طرح درس «رسانه»، پروژه ای تعریف شده است که طی آن دانش آموزان در «تلگرام، اینستاگرام، سایت های خبری و روزنامه» چگونگی بازتاب اخبار سیل و کمک های بعد از آن را بررسی و مقایسه می کنند و ضمن ارائه نتیجه پژوهش خود در کلاس مطالعات، خروجی آن را در قالب اینفوگراف در تابلوهای مدرسه نصب خواهند کرد.

در پایه نهم در تلفیق با طرح درس «انفاق» پیام های آسمان، راهکارهای جلب مشارکت های موثر مردم بعد از بلایای اینچنینی بررسی می شود و ضمن آن، کمک های دانش آموزان در راه موثری که پیدا شده است اهدا می شود.


١٢:٠٣ - پنج شنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٦٦٩١    /    تعداد نمایش : ٢٨٦کليه حقوق اين سايت متعلق به پورتال مجتمع آموزشی مفید می باشد.